Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marat2009

Rozbor politických blogů 15.7. - 16.7.2009

Pravicové blogy.Odpovědi soudruhům z KSČ (m)–Karel Kříž. Bude vízová povinnost pro vstup do ČSSD?- Věnek Kulhánek.Komu vadí Rath – Ladislav matuška.Paroubkovo bonzovánání–Jozef Havránek.Paroubek a státník – Zbyněk Klíč

Paroubkovo trpaslictví – Ivana Švecová.Pane Paroubku, dovolte, abych reagoval – Zbyněk Barth.Chceme bít novináře!  Oblíbená soutěž, dnes s panem Jiřím. - Jan Zamazal.Graždanín Jiří Paroubek, ja píší Vám – Ladislav Matuška. 

Levicové blogy.Nenechte se odradit lhaním ODS. - Petr Petržílek. Neutrální blogy.Proč se konají předčasné volby – Tomáš Chmelík. Já chci technokratickou vládu -  Tomáš Vašíček

Závěr: celkem 12 blogů, z toho 9 pravicových, 1 levicový a 2 neutrální. V procentním vyjádření: 75,0% pro pravici, 8,3 % pro levici, 16,7 % neutrální blogy.Poměr preferencí stran je 35 % ku 30 % ve prospěch ODS! Toto jsou FAKTA! Rozdíl v % se nedá vysvětlit jinak, než organizovanou kampaní proti levici. 

Pozdravuje Marat - a odpověď prosím bez nadávek a urážek.

0/0
16.7.2009 12:59

Marat2009

Vysvětlení..Jantar19..

Vysvětlení pro Jantar19: ...Aby jakýkoliv autor sklidil potlesk diskutujících, karmu, souhlasné komentáře atd., musí kopat jedním směrem, proti Paroubkovi. Kdysi se psávalo proti "imperialistům", "podvratným živlům", "antisocialistickým silám" apod., dnes to je proti "sockám", Paroubkovi, komukoliv, kdo projeví jiný, než ten pravý pravicový názor. Autoři ani nevědí, jak jsou si podobní s různými Kojzary před x lety…

Tato kampaň proti sociální demokracii je hrozně TRAPNÁ! 

Opakuje se dokolečka, a proto jsem několikráte zkopíroval svůj starý příspěvek (pokaždé do jiné diskuse.

Opakuje se dokolečka, a proto jsem několikráte zkopíroval svůj starý příspěvek (pokaždé do jiné diskuse.

0/0
15.7.2009 21:32

Marat2009

Re: Vysvětlení..Jantar19..

a přeji Vám dobrou noc - zítra se jde do práce.

Marat.!!

0/0
15.7.2009 21:33

Jantar19

Re: Vysvětlení..Jantar19..

Marate, to není žadna kampan proti socialni demokracii. Snad ma každý pravo vyjadrit svuj nazor. Ja si take myslim, ze paroubek je blb. A on si hlavne každým svym skutkem koleduje o takoveto komentare.

Co si treba vy myslite o angažovaní bušiny, hokejisty, herečky, zubové.... Vždyť to je k smíchu. Nebo vam to marete prijde normalni???  

Priznam se, vase prispevky sem nečetl, stejne tak, jako asi vsichni ostatni. Muzete si zato sam svymi predchozými vyroky, bláboly, vetšinou nekolikrat kopirovane. K tomu ste se svymi nazory priradil ke sorte kaktusaku, modrobolšanu a frantuflintu, kteří pouze urážejí, napadaji každý článek, který nesdílí paroubkovy nazory a nikdy nereknou, co jim na onom blogu vadí. Na dotazy nereagují, jen urážejí.

Omlouvám se, ale vašich 15 komentářů v řadě číst nebudu. Nevěřím vám, že to opět nejsou histericke bláboly paroubkovskeho typu

0/0
16.7.2009 17:12

Marat2009

Re: Vysvětlení..Jantar19..

Pane Jantar19,

 

 - já si nemyslím, že pan Paroubek je blb.   (A právě  tyto Vaše urážky mi vadí)!

 A větší počet komentářů v řadě bylo vyvolaných snahou umožnit diskutujícím, aby si na kauzu udělalo vlastní názor. O to mi šlo!!! Co myslíte, kolik čtenářů odskočilo na web ČSSD z vlastní iniciatívy?

A autor tohoto podivného blogu s tím počítal!!!

0/0
16.7.2009 21:16

zbynek01

Re: Vysvětlení..Jantar19..

Vážený pane, pokud Vám zbývá alespoň špetka inteligence, pak pochopíte, že plácáte nesmysly. Kdybych nechtěl, aby si Pablbkovy názory nepřečetli návštěvníci mého blogu, pak bych nedal kontingenční odkaz přímo na stránky ČSSD.... Máte-li jinou logiku, pak je mi líto, ale hraničí s diagnózou...

0/0
17.7.2009 13:15

Marat2009

Re: Vysvětlení..Jantar19..

Pane Zbynek01,

opakuji dotaz - co myslíte, kolik čtenářů odskočilo na web ČSSD ?.....!!

0/0
18.7.2009 13:16

Jantar19

Re: Vysvětlení..Jantar19..

Pane Marate, jsem si jist, že kvuli vašemu deseti-komentaři nikdo. Ani ho nikdo nepřečetl. Nevidím na něj ani žádnou reakci. Jistojistě proto, že si vás čtenáři dle předchozích komentářů zaškatulkovali do kategorie křiklouna bez argumentů.

Vážně si myslíte, že autor, který dal odkazy na stranky čssd nechtěl, aby na stranky někdo vstoupil????

0/0
20.7.2009 19:44

Jantar19

imbecilní marat se rozhodl zahltit diskuzi vlastními blitky

Nevím, proč nenapíše svůj blog???    Ale v každém případě je to lepší, než celý týden psát jeden a ten samý příspěvek o tom, jaký je paroubek ďábel. Děkujeme marate za změnu.

A pane zbyňku, cca před 2hod jsem napsal komentář, patrně ne příliš jednoznačně. Byl adresován Maratovy, který již po několikráté zkopíroval svůj starý příspěvek (pokaždé do jiné diskuse. Pokud se to dalo vztahnout i na vás, tak se velice omlouvám, bylo to adresováno inteligentnímu maratovi.

Jinak váš článek perfektní.

0/0
15.7.2009 21:24

zbynek01

Re: imbecilní marat se rozhodl zahltit diskuzi vlastními blitky

Omlouvám se za nepochopení a díky.

0/0
16.7.2009 1:13

Marat2009

Fakta 1 - 10

Jiří Paroubek: Prohlášení k pseudoaféře mé pracovní návštěvy u ruského premiéra Putina"Co se Vám na tom proboha nelíbí?!" - to v  bodu 3 pan Paroubek nenapsal - to je můj komentář.

Jak vidíte,Váš článek jsem četl. A četl jsem i OFICIÁLNÍ vyjádření pana Paroubka na serveru jeho strany!!! Tak jsem vyjádření přetiskl do vaší diskuze, nech si každý čtenář udělá na kauzu vlastní názor! To Vaší ideologií je demagogie a diktatura. Jenže tady se nikdy neshodneme.... Na rozdíl od Vás nepoužívám nadávky, ale fakty a argumenty. Pozdravuje Vás Marat.

0/0
15.7.2009 21:06

Marat2009

Bod č. 10 Fakta

10. Ve všech kampaňovitých akcích vůči mně, k nimž tato pseudoaféra patří, jsem nezaznamenal jediné české médium, které by mělo zájem se objektivně celou věcí zabývat tak, aby byl slyšen v přiměřeném a nezkresleném rozsahu i můj názor. Tím nemám na mysli rozhovor, který se mnou na toto téma udělala exaltovaná redaktorka Českého rozhlasu Sedláčková. Ta naopak umožnila v plném souznění mysli reakci A. Vondry, který má tvrzení uváděl na „správnou míru“. Jak demokratické. Opravdu nestranná dáma, ostatně není v českých médiích sama.

 

Jiří Paroubek.

Myslím, že každý člověk na tomto webu si udělal vlastní názor na "kvalitu" a solídnost! váženého pana blogera!!Rv

0/0
15.7.2009 20:48

Marat2009

bod 9

Protože pan velvyslanec v této věci se mnou nespolupracoval, nemohl jsem ho vzít na jednání s britským premiérem Brownem a s polovinou členů britské vlády, s nimiž jsem se postupně na sjezdu LP setkal. Možná, že s britským premiérem se tak pan velvyslanec nesešel nikdy.

 

9. Proč pánové Schwarzenberg, Dobrovský a další a také s nimi spolupracující novináři nevěnují pozornost například tomu, že ODS se v EP stala v novém politickém klubu součástí velmi obskurní společnosti, v níž muziku tvrdí lotyšská strana Za vlast a svobodu velebící lotyšské členy Waffen SS (pro pana Schwarzenberga píši raději německy). Co s tím budou dělat? Naopak, reprezentant ČSSD se v nejbližších dnech stane místopředsedou EP. Osobně to považuji za důkaz vysoké prestiže ČSSD na půdě EP a v Evropě vůbec.

 

0/0
15.7.2009 20:44

Marat2009

bod 7 - 8

7. Připomínám, že česko-ruské vztahy vidím jako významné, především v kontextu vztahů EU-Rusko. ČSSD je stranou, která rozhodujícím způsobem přispěla ke vstupu ČR do EU a jako žádná jiná k přijetí Lisabonské smlouvy v obou komorách parlamentu. Proto bude mít i jako vládní strana zájem na opravdu evropské politice, tak jak ji provádějí státy EU. A k té politice korektní vztahy s Ruskem patří.

 

8. Podobnou zkušenost, jakou jsem učinil v Moskvě, jsem ostatně učinil u většiny českých ambasád v zemích, které jsem navštívil. Netečnost, nezájem, lhostejnost i naschvály. Vrcholem bylo před dvěma lety jednání někdejšího českého velvyslance v Londýně, na kterého jsem se obrátil s žádostí o zajištění mého převozu automobilem z letiště v Londýně do místa konání vládní (!) Labouristické strany. !!

 

0/0
15.7.2009 20:43

Marat2009

bod 5 -6

Kde byl pan Schwarzenberg, když M. Topolánek mluvil v souvislosti s hospodářskou politikou prezidenta Obamy o „cestě do pekel“? Duo Topolánek-Schwarzenberg zkomplikovalo tímto nesmyslným vyjádřením americko-české vztahy pro každou následující českou vládu na dlouhý čas.

 

6. Také pan Dobrovský, někdejší český velvyslanec v Rusku, vylezl z nějakého politického hrobu a odvažuje se mě kritizovat. Právě on svým nesmyslným protiruským postojem přispěl k rozvrácení česko-ruských vztahů především v hospodářské oblasti. Právě on má v současné době jedinou morální povinnost: mlčet a schovat se. 

 

0/0
15.7.2009 20:42

Marat2009

Bod 4 - 5

4. Pan M. Topolánek ještě ve funkci premiéra začátkem roku jednal s ruským premiérem Putinem 5,5 hodiny, z toho 1 hodinu bez účasti kohokoliv. Ptám se, zda to tehdy někoho znepokojilo? Ptám se dále, zda je pravda, že M. Topolánek při tomto jednání nabídl ruské straně prodej Českých aerolinií Aeroflotu?

 

5. Pan Schwarzenberg, jehož devótní pravicové noviny v rozporu s českou republikánskou tradicí země titulují jako knížete, trpí výběrovou sklerózou a mohl bych asi použít silnějšího výrazu. A ten použiji, pokud tento pán bude pokračovat ve svých nechutných invektivách. Mé konstatování v ruském rozhlase, že se česko-ruské vztahy v politické rovině za poslední tři roky zhoršily, není ničím překvapujícím. Ostatně bývalá vláda M. Topolánka je na to hrdá a s ní souznící tisk ji za to chválí.

Kde byl pan Schwarzenberg, když si M. Topolánek na půdě EP stěžoval dvakrát na českou opozici? Proč trpí náhlou ztrátou paměti, že tehdy neřekl nic o „bonzování“?  

 

0/0
15.7.2009 20:41

Marat2009

FAKTY!!! Bod č. 1 až č. 3

1. I podle slov charge d’affaires českého velvyslanectví v Rusku Hynka Pejchy bylo o mé návštěvě Moskvy, kde jsem ve dnech 24. - 25. 6. navštívil sjezd opoziční strany Spravedlivé Rusko, české velvyslanectví informováno. Nevyvinulo však vůbec žádné úsilí mě pomoci.

 2. Tato lhostejnost vůči mé návštěvě Ruska byla jen pokračováním chování, které jsem zaznamenal ze strany českého velvyslanectví v Rusku při předchozí návštěvě delegace ČSSD, která v čele se mnou navštívila před časem Rusko na pozvání Spravedlivého Ruska.

 

3. Představitelé strany Spravedlivé Rusko iniciovali dne 25. 6. mé setkání s ruským premiérem Putinem. Škoda, že české velvyslanectví v Rusku neprojevilo zájem pomoci při zajištění mého pobytu v Moskvě. Mohli by alespoň zblízka vidět ruského premiéra. Vím, že se to panu velvyslanci moc často za tři roky nepodařilo. O obsahu mé návštěvy byla česká veřejnost ihned po mém návratu informována.

Co se Vám na tom proboha nelíbí?!

0/0
15.7.2009 20:39

petyo

Karma

R^. Paroubek si měl opravdu držet toho, že mlčeti zlato.

0/0
15.7.2009 16:47

Dagles

Pro Luko5

To jsem se s tím komunistou trefil viď!!

0/0
15.7.2009 16:17

Dagles

Pro Luko5.

0/0
15.7.2009 16:17

BoboHml

dobrý jen nevidím u těch bodů na co reagujete.

R^

0/0
15.7.2009 14:59

zbynek01

Re: dobrý jen nevidím u těch bodů na co reagujete.

zkuste si otevřít kontingenční odkaz b perexu...

0/0
15.7.2009 17:30

BoboHml

Re: dobrý jen nevidím u těch bodů na co reagujete.

dík,už jsem inteligenčně unaven;-D

0/0
15.7.2009 17:34

zbynek01

Re: dobrý jen nevidím u těch bodů na co reagujete.

ÁÁÁhaaa... je mi to jasné.....

0/0
15.7.2009 17:48

Marat2009

Pane Barth, pan Paroubek je vládce pekel..

Pane Barth,

pochopil jsem,  že pan Paroubek je satan, ďábel, pekelník, vládce pekel, otec lži, pokušitel a znalec hnusných tajemství .Z pusy mu šlehá napalm, má kopyta a chvost. Jedná se o zápas pekelníků z ČSSD o duši voličů. Ďábel Paroubek dodává instrukce svým soudruhům, aby ze všech sil kopali do chudáků pravičáků na základě odporně bulvárních informací.  A naopak, situace ve straně Podnikatelská občanská demokratická strana - je ideální a její vedení je složeno ze sbírky andělů. Sláva, Vám dobrý člověče, že jste mne přivedl na správnou pravicovou cestu!

"Aby jakýkoliv autor sklidil potlesk diskutujících, karmu, souhlasné komentáře atd., musí kopat jedním směrem, proti Paroubkovi. Kdysi se psávalo proti "imperialistům", "podvratným živlům", "antisocialistickým silám" apod., dnes to je proti "sockám", Paroubkovi, komukoliv, kdo projeví jiný, než ten pravý pravicový názor. Autoři ani nevnímají, jak jsou si podobní s různými Kojzary před x lety...

0/0
15.7.2009 14:50

zbynek01

Re: Pane Barth, pan Paroubek je vládce pekel..

Nemohu, než mít pocit, že jste můj článek vůbec nečetl. Zkuste si přečíst odkaz na odst. 10, a pochopíte, že si velmi, ale velmi, rád přečtu názor kritizovaného, pokud bude konzistentní a reálný. O tom snad svědčí již to, že jsem v perexu uvedl jeho blog i jeho OFICIÁLNÍ vyjádření na serveru jeho vlastní strany!!! Tzn., že vnímám jeho pocity i názory. Že se s nimi neztotožňuji a považuji jej za lháře a podvodníka, je můj názor, který mi, pokud se považujete za demokrata, nemůžete upřít! Odepíráte-li mi můj názor demagogií podloženou ideologií, je to pouze Váš problém, ale pak zapomeňte na slovo demokracie. Vaší ideologií je demagogie a diktatura. Jenže tady se nikdy neshodneme....

0/0
15.7.2009 17:47

Jantar19

Re: Pane Barth, pan Paroubek je vládce pekel..

pane zbyňku, samozrejme, ze ho necetl. Stejny prispevek sem od imbecilniho marata videl již cca 5. Pouze ho kopiruje, aby neztracel čas. Typicky paroubkysmus - Jak být co nejvíce videt s co nejmensim usilím.

0/0
15.7.2009 18:18

zbynek01

Re: Pane Barth, pan Paroubek je vládce pekel..

Aha, už tomu rozumím. Imbecilní marat je mým duchovním otcem a já jsem pouze jeho kopií.

Buďte tak laskav a sdělte mi linky na 5 příspěvků "marata", které reagují na imbecilní výplod vašeho guru z 13.7.2009 na stránkách www.cssd.cz.

Jste trapný a Váš idol Vás za tento výplod neodmění. Za to zlatka nebude. Snažte se víc...

0/0
15.7.2009 18:41

Marat2009

Doplním Vaši slovní zásobu..

Pane Jantar19 : doplním Vaši slovní zásobu.  Můžete například použít tyto vybraná pravicová slova, ale bohužel budou vypovídat o Vaši zlé a nenávistné povaze.

 

 " imbecilní, levičácká pakáž, bolševická chamrad, rudý duchodce, rudoch, blbec, blb, socanská lživá rétorika, plebs, koryta, hloupý volič, nefachčenkové, hlupáci, lůzoidní verbež, hloupoučký voliči, malohlavý polokripl" ,bezskrupolózní šmejd, bolševické chamradi, jeden rudý duchodce vedle druhého… psího lejna u pangejtu, militantní slouha ČSSD, směšná nulá, hulvát, navíc intelektuálně jak nedostatečný a tak monotematický, qsindle, smejd, qsindle prostituční…a podobně“

 

 Proč lidé s levicovými názory, ve většině  nepoužívají jako argumenty sprosté nadávky?? Poměr nadávajících je cca 2:10 ve prospěch lidí s pravicovými názory... Je mi to líto, ale tak to bohužel prostě je!  Pozdravuje Vás Marat!!

0/0
15.7.2009 20:20

Jantar19

Re: Doplním Vaši slovní zásobu..

marate, tohle už si taky psal. Tak na diskuzi nechod, kdyz do ni už nedokazes vnest nic noveho.

Asi si se prave vzbudil. Jediny kdo na tomto serveru nadava a pouziva vulgarismy ste vy, paroubkovci. Ponejvice modrobolsan, editi a ty

0/0
15.7.2009 21:28

Marat2009

Údiv a překvapení...

Pane Jantar19,

prošel jsem si celou diskuzi a nenašel jsem jedinou svoji nadávku, nebo vulgarismus...

Jsme na jednom webu?

0/0
15.7.2009 23:45

Marat2009

nÁZOR?!

Pane zbynek01,

 toto NENÍ názor, to jsou NADÁVKY - cituji - "považuji jej za lháře a podvodníka"... Rv!!

0/0
15.7.2009 20:12

Jantar19

Re: nÁZOR?!

To není nadávka. To není ani názor. To je prostě fakt.

PAROUBEK JE LHAR A PODVODNIK, KTERYMU JDE JENOM O KORYTO A NESTITI SE ZADNYCH OHAVNOSTI

0/0
15.7.2009 21:30

SIDLSD

Brilantní,

Klobouk dolů a KARMA.R^

0/0
15.7.2009 12:35

zbynek01

Re: Brilantní,

Děkuji :-)

0/0
15.7.2009 13:06

Marat2009

Re:Nebrilantní blbost a

Pane SIDLSD,

skutečně - klobouk dolu a nekarma - 273, tj, ABSOLUTNÍ NULA!!Rv

0/0
15.7.2009 16:02

zbynek01

Re: Re:Nebrilantní blbost a

to si opravdu o sobě myslíte? Je mi Vás líto...

0/0
15.7.2009 18:02

JardaKr

Perfektně napsané

a nekritičtí uctívači Paroubka to nezmění!

0/0
15.7.2009 9:13

zbynek01

Re: Perfektně napsané

Díky :-)

0/0
15.7.2009 9:41

sadlomaslo

EDITI

kolik ti platěj?

0/0
15.7.2009 8:44

zbynek01

Re: EDITI

Moc prosím, na tu editi nereagujte. Chudáček si zde pouze vylévá své frustrace. Možná by to chtělo pořádného chlapa! Ale podle jejího výraziva zřejmě hned tak na žádného nenarazí, takže ji v diskusích budeme muset ještě chvíli strpět. :-/

0/0
15.7.2009 8:58

editi

Do tebe se pouštět

nemusím. To, co jsi napsal hovoří samo za sebe. Inteligence se zadarmo nikomu nerozdává, a tobě jak se zdá z hůry nadělená nebyla. Někdy je lepší mlčet, než hovořit. Perly se zbytečně nerozhazují.;-D;-D;-D;-D

0/0
15.7.2009 8:14

marekbartos

Re: Do tebe se pouštět

kéž byste si vzal svoje rady k srdci... hlavně MLČET...Rv

0/0
15.7.2009 8:22

D_L

Re: Do tebe se pouštět

Dřív jste odváděli z Lihového domu lepší práci, "diskutéři":-))))

0/0
15.7.2009 9:10

brooke

Skvěle rozebráno

není co více dodat. KarmaR^

0/0
15.7.2009 8:12

zbynek01

Re: Skvěle rozebráno

Díky :-)

0/0
15.7.2009 9:43

vlasta.232

to: REZJIR

Proboha , čím to je, že Vy sockomouši tak lžete??  Pokud vím, tak jazyk kterým se je schopen  domluvit je němčina-  proto také sám na tiskovce uváděl, že s Putinem mluvili německy!!  Na tlumočení z angličtiny  měl svoji nynější ženu Petru- tak se i poznali!   RvRvRv!!!!

0/0
15.7.2009 7:22

rezjir

Re: to: REZJIR

Za prvé nelžu, protože jsem napsal,že to je podle mých vědomostí. Za druhé tlumočníci jsou používání z jiných důvodů než jenom proto, že daný politik není mocen toho či onoho jazyka. A sám říkáte, že mluvil s Putinem německy. A pan autor tady hovořil o tom,že kromě češtiny neumí žádný jiný jazyk. A tu ruštinu jako školní ruštinu zná asi ze školy vzhledem k věku bych si to dovolil předpokládat. A zase tvrdím, co já vím, že umí francouzsky.

Není lží, pokud daný výrok vychází z mylných infomací. Mých samozřejmě. Byla by to lež,kdybych si byl jistý, že Paroubek neumí francouzsky žblebtnout, a přesto jsem tvrdil opak.

0/0
15.7.2009 7:51

zbynek01

Re: to: REZJIR

Pane rejzíre,

JÁ jsem autor! Nevím co a kdy jste četl, ale ŽÁDNÝ z mých článků se nezmiňuje ani slůvkem o jazykových schopnostech předsedassima. Vidím, že lež je Vám a Vašim blízkým natolik pod kůží, že snad svým lžím i věříte. Stává se již diagnózou a na to jsou instituce...

0/0
15.7.2009 8:47

rezjir

Ómyl není lží

Zaměnil jsem si vás z jedním z diskutujíícch marekbatos, který zde několikrát tvrdil následujcí. :

pro ministra zahraničí je hlavně přednost, že umí několik světových jazyků. stejně jako by to měla být přednost pro premiéra. škoda, jen, že Paroubek těchto předností nemá.

A že jste u jeho příspěvků se nepozastavil, abyste mu sdělil, že lže.

A zjistěte si, co to je lež.

0/0
15.7.2009 13:35

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.