Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paroubek na Hrad!

9. 10. 2007 18:16:25
Vážený pane Paroubku, velice si nevážím Vašich názorů a postojů, leč respektuji Vaše právo na názor a postoje, pokud jsou v rámci momentálně daných zákonů.
Je mi naprosto jasné, že pokud jde o Vaši osobu, psané i nepsané zákony jsou pro Vás pouze normy omezující Vaši osobnost a Ego. Nechci zpochybňovat Vaše seběvědomí, jakkoliv si myslíte, že je podložené Vaší inteligencí a zkušenostmi. Zcela nepochybně jste inteligentní člověk, vybavený instrukcemi PR agentur. Zcela nepochybně jste inteligentní člověk s ambicemi na nejvyšší posty, což nemohu a ani nechci komukoliv ubírat, pokud se jich člověk domáhá svou pílí, vědomostmi a tím, čím v minulosti prospěl ve jménu společného blaha, jimiž se tak často holedbáte.

Píli Vám naprosto nelze upřít, neboť v tomto státě lze jen těžko najít člověka, který vynaloží tolik úsilí, prostředků daňových poplatníků a členů vlastní strany, aby byl viděn na prvních stránkách deníků, zpravodajství leckterých TV a rádií, pokud možno několikrát denně, ne-li v hodině. A mluvíte, mluvíte a mluvíte... Bohužel jsem si doposud nevšiml, že byste něco řekl.

Vědomostmi nepochybně též oplýváte, neboť jsme Vám platili a stále platíme inteligenční servis PR agentur, které Vás jistě vyvarují chyb typu „brojler/bojler“. Dokonce jste se naučil i přezíravému postoji typu „Klaus®“. Dokážete být „lidový“ v předvolební kampani, či na „setkáních s voliči“, což není nic jiného, než „Potěmkinovy vesnice“ ve verzi ČR-2007 (tedy jejich inverze).

Ovšem ve vztahu k Vašim zásluhám v minulosti... Jsem poněkud v rozpacích, protože do Vašeho nástupu do vrcholné politiky jsem o Vás neslyšel. Rozporuplné pochvaly a kritiky jsem poznal pouze z per „rádobybulvárních“ novinářů, pro mne tedy žádné. Soudit Vás ze svého pohledu mohu pouze z toho, co jste „dokázal“ jako premiér, předseda demokratické strany a opoziční politik následně.

Věru toho nebylo mnoho. Státní dluh narůstal ve prospěch aktiv Vaší strany, dlouhodobé vize rozvoje veškeré žádné, proto také žádné reformy financování státu (jakkoliv jste si jistě uvědomoval, že jsou nezbytné, leč na úkor podílu na moci). Nezazlívám to, protože taková je prostě politika Vaší strany a veskrze legitimní. Musím ale říci s klasikem:“Není to můj šálek čaje“.

Dnes se ještě vyskytují pojmy jako „levice“ a „pravice“, jak je stanovila první demokracie (anglická) na světě. Můj (a jen můj) názor je ten, že dnešní pohled na svět není „levicový/pravicový“, ale krátkodobý nebo dlouhodobý prospěch. Vy jste podle mého názoru zastáncem krátkodobého (pokud možno okamžitého) prospěchu na úkor toho dlouhodobého. Alespoň mne v tom utvrzují Vaše politické činy a projevy v médiích.

Z tohoto pohledu tedy vnímám i Vaše náhledy na příští volbu prezidenta ČR. Je Vám naprosto jasné, že p.prof.Václav Klaus nemá v současné době alternativu a Vaše hrátky s nevolitelnými kandidáty jsou pouze divadlem pro Vaše voliče, které Vás udrží v zájmu pozornosti. Vaše politická chyba (byla to spíše hrubka na reparát) po volbách, Vás odstavila na druhou kolej. Rozumím tomu, že se snažíte ji napravit. Smekám nad tím, s jakým „tahem na branku“ na to jdete. Entuziasmus a opojení mocí je silný motivátor. Abyste mohl být případným příštím kandidátem na prezidenta, potřebujete být stále viděn za každou cenu. Naprosto nepochybuji, že Vaší motivací je právě a pouze toto. Jenom to podle mne zdůvodňuje Vaše často nesmyslně časté se „vecpávání“ do médií a úsilí o co nejvyšší posty ve státní správě. Napadání Vašeho osobního života a financí ze strany novinářů neberu a chápu, že Vás irituje, protože Vy máte vyšší cíle. Spolu s Vámi se v duchu usmívám nad naivitou těchto „pisálků“.

Přesto, že Vás nemám rád jako člověka, ani jako politika, uznávám Vaši cílevědomost. Takových lidí se v tomto státě věru mnoho nenajde. Machiavelistický náhled na svět mi není cizí, proto nemohu, než opakovat nadpis :

Paroubek na hrad!

Autor: Zbyněk Barth | úterý 9.10.2007 18:16 | karma článku: 22.79 | přečteno: 2879x

Další články blogera

Zbyněk Barth

A co dál, zemane/králi, králi/zemane ?

Co se stane, či stalo, když se stane zeman králem ?

26.2.2015 v 16:27 | Karma článku: 13.78 | Přečteno: 552 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jitka Mikysková

Tajná dohoda s tzv. Islámským státem

Podle blízkovýchodního reportéra BBC Quentina Sommervilla existuje dohoda mezi Američany podporovanými kurdsko-arabskými Syrskými demokratickými silami (SDF) a radikály z tzv. Islámského státu,

18.11.2017 v 14:38 | Karma článku: 16.83 | Přečteno: 375 | Diskuse

Marek Hilšer

Jaký je odkaz 17. listopadu v roce 2017?

Připomínáme si 28 let od pádu zločinného komunismu. Jaký je odkaz tohoto výročí pro naši současnost a budoucnost?

18.11.2017 v 13:25 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 439 | Diskuse

Jaromír Petřík

Proč „Pražská kavárna“ zakázala Michalovi Horáčkovi projev na Václaváku?

Letošní oslavy 17. listopadu proběhly zcela v režii „Pražské kavárny.“ Její zástupci dovolili v Praze vystoupit pouze svým stoupencům, kteří jeden jako druhý hystericky opakovali fráze o ohrožení naší demokracie.

18.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 38.96 | Přečteno: 1584 | Diskuse

Jan Dvořák

Bohuslav S. poprvé v zaměstnání (alternativní historie z roku 1994)

Ředitel se podíval do diáře, kde měl v „chlívečku“ pátek 6.11. poznamenáno: doktor. 9 - 9.20. Neznamenalo to však nic fatálního, jako je návštěva zubaře, ale seznamovací pohovor s novým zaměstnancem, právníkem.

18.11.2017 v 11:33 | Karma článku: 10.32 | Přečteno: 320 | Diskuse

Milena Poláková

Panoptikum města pražského, aneb manuál, jak neslavit, jak znectít...

Kalendářní svátek památného 17.11. 1989, se nám rok od roku jaksi vymyká z rukou. Ne, že bychom to sami chtěli, chtějí to však ti, které nikdo nezve, kteří se stále vnucují a jsou tímto nejen směšní a ohraní, ale hlavně trapní.

18.11.2017 v 10:35 | Karma článku: 37.01 | Přečteno: 1361 | Diskuse
Počet článků 20 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2465

Murphyho zákony platí beze zbytku ....Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.